Encyklopedie her
Kradení vlajek
Realizace hry
Vytýčíme obdélníkové hřiště o rozměru asi 20 x 60 m. Hřiště rozdělíme na dvě poloviny a na středu zadních stran hřiště vytýčíme polokruh o průměru asi 3 metry.
Hráče rozdělíme do dvou družstev po 6 – 12 hráčích. Družstva nastoupí na svoji část hřiště a umístí do svého půlkruhu svoji vlajku. Od této chvíle už hráči nesmí do svého půlkruhu vstoupit a ten se stává bezpečným útočištěm pro soupeře. Cílem hry je přinést soupeřovu vlajku z půlkruhu na své území. Pokud se hráč pohybuje na soupeřově území (s výjimkou půlkruhu) a některý protihráč se ho dotkne, musí se hráč vrátit pro „nový život“ na čáru půlkruhu s vlajkou svého družstva.. Vlajka se nesmí házet a smí se pouze předávat nebo položit. Hra se hraje omezenou dobu např. 10 min a pokud se žádnému z družstev nepodaří přenést vlajku na své území, skončí utkání remízou. Při turnaji rozhoduje jako pomocné kritérium čas, za který se podařilo vlajku ukrást.
Metodické poznámky
Variantou může být, že hráč, který je chycen na soupeřově území se nesmí hýbat, dokud se ho nedotkne některý z jeho spoluhráčů.